Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

ANASAYFA

:

yunuslar

Giriş
yunuslar2.jpg
 
  Yunuslar
 
         
      İzmir Motosikletli Polis Timleri Amirliğinde açılan yunus timleri kursunu başarı ile tamamlayan ve daha önce İzmir Yunuslarda çalışan deneyimli memurlarla 10 Nisan 2008’de Kütahya’da motosikletli polis timi (YUNUSLAR) kurularak faaliyete geçmiştir.
       Yunuslar Honda Varadero XL1000V marka 2008 model motosikletleri ile, kışın ise Yunus Timi olarak 2008 model Ford Connect marka arac ile Kütahya Halkına en iyi hizmeti vermeyi hedeflemektedir.

Motosikletli
Polis Timleri
(YUNUSLAR)


       Yunusların kuruluş amaçları doğrultusunda halkın yoğun olduğu taşıtların giremediği yerlerde, banka ve bankamatikler civarında kapkaç, yankesicilik, dolandırıcılık v.b. olayları önlemek bu tür yerlerde oluşabilecek olaylara karşı hızlı bir şekilde müdahale etmektir.

       Motosikletli Polis Timlerimiz Halkın yoğun olduğu bölgelerde devriye görevini İfa ettiği esnada meydana gelen olaylara anında müdahale ederek birçok olayı büyümeden engellenmiştir. Yapılan kontrollerde çeşitli suçlardan aranan şahıslar ve çevreye rahatsızlık veren şahıslar yakalanılarak gerekli mercilere teslim edilmiştir
       Halkımız ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde;
 
·         Plakasız ve tescilsiz motosikletlerin eksozlarını da açarak gezdikleri vatandaşlarımızı rahatsız ettikleri.
·        Bu tür motosikletleri kullananların 14 ile 20 yaşları arasında gençlerin olduğu
·         Gençliğin verdiği heyecanla kendi hayatlarını hem de trafikteki diğer sürücü ve yayaların hayatlarını tehlikeye attıklarının
        
Tespiti üzerine motosiklet uygulamalarına da ağırlık verilmiş, çok sayıda plakasız ve tescilsiz Motosiklet trafikten men edilmiştir. 
       Yapılan uygulamalardan vatandaşlarımız ve kurallara uyan motosiklet sürücülerinin de memnuniyet duyduğunun öğrenilmesi bizleri mutlu etmiştir.
       Motosiklet sürücülerine kısa ama faydalı olacağına inandığımız birkaç tavsiyede bulunmak istiyoruz;
               motorlu.jpg                                                         motorlu_3.jpg

TAVSİYELERİMİZ
Motosiklet sürücüsünün kendi can güvenliği için trafik kurallarına uyan, öngörülü, çabuk karar verebilen, özgüvenli ve sabırlı olması gerekir.
Kafanız sizin için önemli ve değerli ise lütfen kask takınız.
Aynalarınızın kör noktaları olduğu için hat değiştirmelerinden ve sollamalardan önce omuz üzerinden trafiğin akışına göre kontrolünüzü yapınız.(cankurtaran bakışı)
50 ile 100 YTL arasında alacağınız dizlik ve dirseklikler kaza anında belki de sizi kalıcı bir sakatlıktan ve binlerce YTL hastane masrafından kurtaracaktır.
Kurallara uymanız ve aldığınız önlemler sizi kazadan en hafif şekilde kurtulmanızı sağlayacaktır. Motosikletlerin şakası yoktur.
UNUTMAYINIZ! . . Motosikleti ne kadar iyi kullanırsanız kullanın ve ne kadar korunursanız korunun aslında motor üzerinde hiçbir korumanız yoktur.
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Polis Eşleri Kaynaşma – Yardımlaşma Derneği
  • TUBİM
  • Suç Önleme Sempozyumu
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • KGYS